Projektist

Juba alates 2004. a koordineerib Arengukoostöö Ümarlaud (AKÜ) Eestis GLEN võrgustiku programmi. GLEN ehk Global Network of Young Europeans on Euroopa kodanikuühenduste ja noorte vabatahtlike võrgustik, mis tegeleb maailmahariduse edendamisega. Ühise tegevuse eesmärk on tõsta eurooplaste teadlikkust arengumaade probleemidest ning toetada noorte aktiivset osalemist solidaarse maailmavaate edendamisel. Programmi raames lähetatakse noored vabatahtlikud arengumaadesse, kus nad teevad kohalike organisatsioonide eestvedamisel rahvusvahelistes tandemites projektipõhist tööd. Kodumaale naastes osalevad GLEN vabatahtlikud erinevates teavitusprojektides ja -kampaaniates.

Selle aasta konkursi raames olen osutunud valituks rajama terviklikku küla Nepalis. Et ma oma tööga võimalikult hästi hakkama saaksin, jagatakse mulle vajalikku infot ja teadmisi kahel treeningseminaril: üks Saksamaal ja teine Tšehhis. Seejärel asun koos oma sakslasest meeskonnaliikmega teele Nepali, kus veedame ligikaudu kolm kuud projekti eesmärke teostades ning oma kogemusi ja oskusi jagades. Õpitu võtame tagasitulles kaasa ning jagame kõigi teiega kodumaal.

Tööd alustame Kevin Rohan Memorial Eco Foundation’i (KRMEF) projekti raames, mille eesmärk on luua jätkusuutliku kogukonna elamismudel, mis aitab parandada kohalike inimeste elutingimusi. Khahares, väikeses külas Kathmandu orus, kuuluvad organisatsiooni tegevuste hulka teadlikuse tõstmine keskkonnaprobleemidest, haridusest, looduslikust ehitamisest ja mahetoidu tootmisest. KRMEF pakub tööd kohalikele inimestele ja arendab projekte ning rajab ehitisi kogukonna kasutamiseks. Nende ehitiste hulka kuuluvad lasteaed, mänguväljak ja raamatukogu ning tervisekliinik ja tulevane külakeskus.

GLEN vabatahtlikena oli meie eesmärgiks koostada kultuuritraditsioonidega arvestav jätkusuutlik ärimudel külakeskuse erinevate sissetulekuallikate nagu mahepõllumajandustalu, käsitöö valmistamine, kohvik ja loomakasvatustalu jaoks. Samuti korraldada vastavasisulisi töötubasid KRMEFi töötajatele ja huvitatud külaelanikele.  Lisaks osaleda vihmavee kogumise seadme paigaldamises ning päikeseenergiat koguvate majade (earthships) ehitamises, mille jaoks kasutatakse looduslike materjale ja traditsioonilisi ehitamistehnikaid.

Projekti fookus muutus 25. aprillil 2015, kui Nepali tabas 7,8 magnituudine maavärin. Khahare külakeses hävis üle 500 maja ning inimestel oli üleöö puudus joogiveest, toidust, elektrienergiast ja meditsiiniabist. KRMEF on võtnud kohalikus kogukonnas juhtrolli küla ülesehitamises (esmased peavarjud), infrastruktuuride taastamises (puhas joogivesi, ligipääs elektrile) ning kogukonna abistamises (meditsiinipunktid koos kvalifitseeritud arstide ja varustusega). Käivitumas on maavärinakindla elumaja projekt, mis tähendab, et kohalikust külast on valitud enim abi vajav pere, kelle maja ehitatakse üles sisuliselt nullist ning viisil, et see peaks vastu keskmise suurusega maavärinatele. Selle kaudu propageeritakse kogukonnas jätkusuutlikust ning õpetatakse inimesi oma elumaju maavärinate vastu kindlustama. Erinevate ehitiste taastamine ning uute rajamine saab olema ka minu põhiülesandeks.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s